Naudingos maisto dirbtuvės su tinklaraštininke ir sveiko maisto receptų kūrėja Aušra iš @Skaniai_Sveikai!
Mūsų mokymo centre vyko kvapnios, gardžios ir įkvepiančios sveikų maisto patiekalų gaminimo dirbtuvės. Ši veikla – viena iš projekto „Profesinis ugdymas – prieinamas visiems“ iniciatyvų, skatinančių mokinius domėtis sveikesniu gyvenimo būdu, ugdyti praktinius įgūdžius bei atrasti naujus skonius!
Mokiniai turėjo smagią ir naudingą popietę, kupiną kulinarinių atradimų, naujų idėjų bei įkvėpimo sveikesniems kasdieniams pasirinkimams. Susitikimo metu viešnia pasakojo apie subalansuotą mitybą, geresnę savijautą ir tai, kaip net maži kasdieniai įpročiai gali prisidėti prie sveikesnio gyvenimo būdo.
Didžiausio susidomėjimo sulaukė praktinė edukacijos dalis – kartu su Aušra mokiniai gamino baltyminę picą, o kol ji kepė, ruošė greitus ir maistingus baltyminius užkandžius, puikiai tinkančius pusryčiams, vakarienei ar lengvam užkandžiui dienos metu. Taip pat mokiniai ragavo įvairius skonio vandens derinius su mėtomis, braškėmis, chia sėklomis ir kitais natūraliais ingredientais, eksperimentavo su skoniais bei atrado sveikesnes alternatyvas saldiesiems gėrimams.
Popietė užbaigta bendru patiekalų ragavimu, šiltais pokalbiais ir dalijimusi įspūdžiais. Tokios veiklos ne tik praturtina mokinių žinias, bet ir skatina kūrybiškumą, bendravimą bei motyvuoja rūpintis savo sveikata.