Darbuotojų sauga ir sveikata (DSS) – sąlygos ir veiksniai, prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų (įskaitant laikinuosius darbuotojus ir rangovų personalą) darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visuose Elektrėnų PMC veiklos etapuose ir padaliniuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
Darbuotojų informavimas ir konsultavimas DSS klausimais
Esant poreikiui darbuotojus informuoja ir konsultuoja DSS ir priešgaisrinės saugos klausimais paskirtas darbų ir civilinės saugos specialistas.
Darbuotojų informavimui ir konsultavimui naudojamos šios priemonės:
-
- instruktavimas, jis vykdomas vadovaujantis Elektrėnų PMC darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir instruktavimo tvarkos aprašu;
- informavimas darbo vietose (tiesioginis bendravimas, skelbimų lentos ir kt.);
Instruktavimas ir mokymas
-
- Įvadinis;
- Pirminis, periodinis, papildomas ir tikslinis;
Darbuotojų mokymas vykdomas vadovaujantis Įstaigos darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymo ir žinių tikrinimo tvarkos aprašu.
Nelaimingų atsitikimų darbe bei profesinių ligų prevencija, pagalbos organizavimas jiems atsitikus
Už privalomų sveikatos patikrinimų organizavimą (darbuotojų, kuriems reikia pasitikrinti sveikatą, sąrašą, sveikatos tikrinimo grafiką ir pan.) atsakingas darbų saugos ir civilinės saugos inžinierius. Sveikatos tikrinimai organizuojami vadovaujantis Privalomojo darbuotojų sveikatos tikrinimo tvarkos aprašu.
Už pirmosios medicinos pagalbos suteikimą ir jos organizavimą bei priemonių saugojimą yra atsakingi pedagogai, Įstaigos darbuotojai ir kiti teisės aktais numatyti darbuotojai. Pirmosios pagalbos rinkiniai naudojami ir papildomi vadovaujantis Pirmos medicinos pagalbos rinkinio (vaistinėlės) priežiūros, papildymo ir saugojimo tvarkos aprašu.
Nelaimingi atsitikimai, incidentai ir profesinės ligos
Visi nelaimingi darbuotojų atsitikimai tiriami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatais.
Incidentų, nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbe tyrimai vykdomi vadovaujantis Incidentų, nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbe tyrimo tvarkos aprašas
Profesinės rizikos vertinimas
Kasdienė prevencija, veiklos procesų stebėsena, kad būtų laikomąsi DSS norminių teisės aktų reikalavimų darbo metu, yra pavesta DSS specialistui.
Profesinės rizikos įvertinimas peržiūrimas įvykus pasikeitimams reglamentavime, darbo veikloje ir vietoje.
Vertinimas atliekamas vadovaujantis Profesinės rizikos vertinimo bendraisiais nuostatais.
Rizikai pašalinti ar sumažinti naudojamos asmeninės apsaugos priemonės, kuriomis darbuotojai aprūpinami vadovaujantis Darbuotojų aprūpinimo asmeninėmis apsaugos priemonėmis nuostatų patvirtinimo įsakymu.
Aktualūs teisės aktai:
Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.215253/asr
Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ministro Profesinės rizikos vertinimo bendrieji nuostatai
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.435935/asr
Lietuvos Respublikos Vyriausybės Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatai
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/1559b8a47fae11eaa38ed97835ec4df6
Kontaktai:
Darbų ir civilinės saugos specialistas
Rungos g. 20, Elektrėnai, 408 kabinetas
Tel. nr. +37060878861
El. p. visvaldas.asmena@epmc.lt